Akköy Köyü
Akköy Köyü Haber
 
Dernekler arası “Memleketim Üsküdar” konulu bilgi yarışması yapılacak

17/02/2014 – 16:30 Hemşehri dernekleri ve Üsküdar Belediyesi öncülüğünde Üsküdar Belediyesi 1. Memleketim Üsküdar Bilgi Yarışması organizasyonu düzenlenecek.

Bu amacı gerçekleştirmek için Üsküdar'daki 100'den fazla hemşehri derneğininin katılacağı bir bilgi yarışması organizasyonu düzenleniyor.

YARIŞMA FORMATI
Bilgi Yarışması 3 aşamalıdır;
 
1. Birinci aşamada İl Dernekleri kendi içlerinde yarışırlar.
2. İkinci aşamada il birincileri yine Üsküdar Belediyesi'ne bağlı kültür merkezlerinde yarışırlar ve finalist iller belirlenirler.
3. Finallere kalan 16 dernek Mayıs ayında düzenlenecek Kültür Festivali'nde şampiyonluğu kazanmak için mücadele ederler.
4.Yarışma takvimi başvurular tamamlandıktan sonra açıklanacaktır.


 YARIŞMA KURALLARI

 
1.    Yarışmaya Üsküdar'da faaliyet gösteren derneklere üye 18-40 yaş arasındaki Üsküdarlılar katılabilirler. Yarışmacıların dernek üyesi olduğu ve dernekte aktif çalışıyor olması gerekmektedir. Yarışmacı isimleri ilk yarışmadan sonra değiştirilemez.

2.    Her yarışmaya 2 yarışmacı katılır, diğer 2 yarışmacı da yedek olarak yarışmalara katılabilir. Tur atladıkça sadece başvuru sırasında verilen 4 yarışmacı arasından derneğin istediği 2 kişi yarışabilir.

3.    Yarışmada sorular 3 farklı kategoriden oluşur: 
Memleket Soruları
Üsküdar Soruları
İstanbul Soruları

Her bir yarışmada yarışmacılara yukarıda belirtilen içeriklerle ilgili toplam 15 soru sorulur. Tüm sorularla ilgili kaynakçalar belediyenin internet sitesinde duyurulacaktır.

4.    Sorular uzman ekip tarafından İstanbul, Üsküdar ve bağlı bulunan ille ilgili kaynaklar taranarak oluşturulur. Her bir soru ile ilgili akademik referanslar yarışma bitiminde yarışmacılara sunulacaktır.

5.    Bir yarışmada 4 farklı takım aynı anda yarışırlar.

6.    Yarışmacılar kendilerine sorulan soruları 30 saniyede yanıtlamak zorundadırlar. Aynı anda 4 takım ellerindeki kartonlara, yazı tahtalarına cevaplarını yazarlar.

7.    Her doğru yanıt 10 puan değerindedir. 2 yanlış yanıtta ise takımlara -1 puan yazılır.

8.    "İstanbul'daMimarSinantarafındanyapılmışolan 3 mekansayarmısınız?" sorususorulduğundayarışmacılardan 3 mekanı da saymalarıbeklenir. 2 mekansayıldığındatümsoruyanlışcevaplanmışsayılır.

9.    Puanlarda eşitlik olması durumunda ek sorulara geçilir. Eşitlik bozulana kadar takımlara sorular sorulur.

10.  Eleme turlarında, aynı yarışmadaki her 4 takımdan biri bir üst tura çıkmaya hak kazanır. Finallerde ise her 4 takımdan 2'si bir üst tura çıkmaya hak kazanır. (Finallerin formatı daha sonra açıklanacaktır.)

ÖDÜLLENDİRME
Yarışma kapsamında;
Birinci takıma dernek faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla 6.000 TL,
İkinci takıma dernek faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla 3.000 TL,
Üçüncü takıma dernek faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla 2000 TL,
Dördüncü takıma da dernek faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla 1000 TL ödül verilecektir.

 

 
 
Adınız Soyadınız
E-posta
Yorum
Güvenlik Kodu
 
ZAP 22 Mart 2018 13:17:27

     
   
Akköy Köyü Haberlerı